11.05.2021, 0

В Богородчанах перепоховали останки українських вояків часів Першої Світової війни

7 лютого в Богородчанах відбулося перепоховання ввіднайдених останків воїнів-українців австрійської армії.

 

Як розповів член правління ГО «Меморіал» Василь Тимків, Борогодчанщина була прифронтовою зоною в роки Першої світової війни. Тому з червня по грудень 2015 року тут відбувались пошукові, а згодом ексгумаційні, роботи над похованням вояків австрійських збройних сил часів війни ,інформує кореспондент Бліц-Інфо.

За словами дослідника, під час копання криниці, на одній із приватних садиб по вул. Гірника виявили дане поховання. В роки війни на цій ділянці розташовувався пересувний австрійський військовий госпіталь, куди потрапляли поранені вояки з лінії фронту. Поряд з госпіталем здійснювались поховання загиблих вояків. 

"В ході розкопок на глибині 60 см від поверхні ґрунту було виявлено різноманітний скляний посуд лікарського призначення часів Першої світової війни. В одній баночці навіть збереглася мазь",- розповідає Тимків.

Під час подальших розкопок, майже на двометровій глибині пошуковці виявили розташовані вряд дві домовини.

"За результатами проведеної ексгумації та подальшого дослідження, вдалося встановити, що в домовинах знаходились скелетовані останки двох осіб чоловічої статі віком 21-30 та 31-40 років. Кістки добре збережені. Також добре збереглися і дошки домовин. Цьому, очевидно, посприяла велика глибина поховання (адже австрійці дотримувались санітарних норм) та ґрунтові води. Окрім того серед кісток покійників відсутні кістки окремих частин тіла. Тому можна припустити, що ці вояки загинули внаслідок розривів снарядів, що й призвело до втрати частин тіла", - пояснює дослідник.

Як згадує Тимків, встановити належність цих останків допоміг той факт, що в могилі знайшли нагрудний латунний греко-католицький хрестик. На лицьовій поверхні хрестика присутнє рельєфне зображення Розп'яття та написи кириличними буквами. Зважаючи, що в той час кирилицею в Австрійській імперії користувались тільки Галичани, дослідники і зробили висновок, що поховані вояки були українцями.

Поховали воїнів на старому кладовищі, де вже є декілька схожих могил як українців, так і поляків.

Інші новини

DSC 00033

ШАНОВНІ БОГОРОДЧАНЦІ ТА ГОСТІ НАШОГО МІСТА! 

 

У 2016 році ми відзначили 575 років від першої письмової згадки про Богородчани. Наше містечко має давню історію, багату культуру та видатних земляків. Незважаючи на такий поважний вік,- це молоде та енергійне селище, яке потребує багато змін, і ми готові докласти усіх зусиль для покращення благоустрою, створення нових робочих місць, залучення інвестицій, сприяння малому бізнесу, для розвитку спорту та організації дозвілля дітей і молоді. Від нашої спільної праці та культури співжиття залежить, щоб Богородчани стали містом, безпечним і комфортним для мешканців та приязним для гостей.

У сучасному світі однією з умов успішного розвитку є ефективна комунікація. Тому радий вітати усіх на нашій сторінці. Сподіваюся, що вона стане додатковою можливістю для спілкування та отримання необхідної інформації.

З повагою,
Ростислав Заремба, Богородчанський селищний голова

Оголошення

* 15.04.2021 року о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання сесії Богородчанської селищної ради. 

 

Привітання

Інвестиційна картка

Соціальні мережі

Посилання на веб-сайти органів влади

Фотозвіти

» дивитися всі фотозвіти

Відео

» дивитися всі відео