11.05.2021, 0

3D номерні знаки авто: що це та чи законне їх використання?

3D номерні знаки авто: що це та чи законне їх використання?

 

Мережа інтернет вибухає від оголошень щодо виготовлення та продажу 3D номерних знаків транспортного засобу .  Що таке 3D номерні знаки транспортного засобу та чи законне їх використання поговоримо  далі.

Перше, з чого хочу почати, це те, що номерний знак транспортного засобу (автомобільний номерний знак) – це  пластина-ідентифікатор для обліку транспортних засобів.

Згідно з законодавством України всі транспортні засоби мають бути зареєстровані. На зареєстровані в уповноважених сервісних центрах МВС транспортні засоби видаються номерні знаки.

Так, індивідуальні номерні знаки замовляються лише на транспортні засоби, які пройшли державну реєстрацію в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

П. 4.3 ДСТУ 3650:2019 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови" чітко передбачено виготовлення державних номерних знаків (наділі- ДНЗ), а саме: ДНЗ виготовляються шляхом штампування зі стрічки з алюмінію або з листової сталі. Натомість 3D номерні знаки як вказують їх продавці виготовляються шляхом нанесення акрилових символів на зовнішню сторону алюмінієвого знаку. Як висновок, модні сьогодні 3D номерні знаки не відповідають вимогам, які прописав законодавець.

Ще однією важливою відмінністю 3D номерних знаків від стандартних являється те, що вони видаються не працівниками сервісних центрів МВС (як це передбачено законом), а продаються приватними компаніями.

Варто зазначити, що на даний час за використання 3D номерних знаків вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Адже, п. 6 ст. 121 КУпАП передбачено, що керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того,  згідно Правил дорожнього руху, то відповідно до пункту 2.9 «в», водієві забороняється керувати транспортним засобом із номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів.

 

Матеріал підготовлено адвокаткою, фахівчинею відділу «Богородчанське бюро правової допомоги» Вікторією Бігун

Інші новини

DSC 00033

ШАНОВНІ БОГОРОДЧАНЦІ ТА ГОСТІ НАШОГО МІСТА! 

 

У 2016 році ми відзначили 575 років від першої письмової згадки про Богородчани. Наше містечко має давню історію, багату культуру та видатних земляків. Незважаючи на такий поважний вік,- це молоде та енергійне селище, яке потребує багато змін, і ми готові докласти усіх зусиль для покращення благоустрою, створення нових робочих місць, залучення інвестицій, сприяння малому бізнесу, для розвитку спорту та організації дозвілля дітей і молоді. Від нашої спільної праці та культури співжиття залежить, щоб Богородчани стали містом, безпечним і комфортним для мешканців та приязним для гостей.

У сучасному світі однією з умов успішного розвитку є ефективна комунікація. Тому радий вітати усіх на нашій сторінці. Сподіваюся, що вона стане додатковою можливістю для спілкування та отримання необхідної інформації.

З повагою,
Ростислав Заремба, Богородчанський селищний голова

Оголошення

* 15.04.2021 року о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання сесії Богородчанської селищної ради. 

 

Привітання

Інвестиційна картка

Соціальні мережі

Посилання на веб-сайти органів влади

Фотозвіти

» дивитися всі фотозвіти

Відео

» дивитися всі відео