11.05.2021, 0

Чи безпечним є купання в річках та водоймищах району ?

 

 

 

У зв’язку із спекою все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до річки. Загалом, з початку року на Прикарпатті на воді вже загинуло 18 людей, серед яких 1 дитина. Тож, вирушаючи відпочивати у місця з підвищеним рівнем небезпеки, а саме на річку чи ставок, слід пам'ятати, що таке дозвілля вимагає посиленої уваги та відповідальності.

Щоб попередити нещасні випадки, рятувальники провели роз’яснювальну роботу у всіх районах області. Працівники служби порятунку поспілкувалися із відпочивальниками на місцевих водоймах, вручали громадянам тематичні пам'ятки та застерігали від необачної поведінки, як під час Івана Купала, так і протягом усього купального сезону.

Щоб ваш відпочинок був безпечним Богородчанський РВ У ДСНС в області радить дотримуватися наступних правил:

- для купання обирайте лише спеціально обладнані місця;

- уникайте водойм із швидкою течією та не плавайте наодинці;

- у воді купайтеся лише у світлу пору доби;

- не заходьте у воду у стані алкогольного сп'яніння;

- не стрибайте через “купальний вогонь”, якщо не впевнені у своїх силах;

- не залишайте без нагляду ритуальне багаття, щоб не спровокувати пожежу;

- не дозволяйте дітям самостійно відвідувати водойми.

 

Літній період - час активного відпочинку. Актуальним є питання, чи можна купатися в річках та водоймищах району? Чи не принесе такий вид відпочинку шкоди здоров’ю в даний період ? Адже поширення корона- вірусної інфекції не вщухає та й паводкові дощі вкрай змінили картину на берегах річок.

 

Після дощових паводків рівень води в річках знизився, проте вони все ще забруднені.

 

Богородчанською міжрайонною філією ДУ « Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» систематично проводиться моніторинг води поверхневих водойм з р. Бистриці Солотвинської, р. Бистриці Надвірнянської. Фізико-хімічні дослідження проб води в різні періоди року є втішними, але після повені виявлені санітарні відхилення у пробах води річки Бистриці Солотвинської за хімічними та бактеріологічними показниками. За результатами проведених досліджень виявлено перевищення гранично-допустимих концентрацій ( ГДК) хімічних речовин, а саме: аміаку, фосфатів, нітритів. Фіксується також ріст органічного забруднення води. Тому категорично не рекомендується купання у річках та водоймищах району. Після повені вода надто брудна і купання може загрожувати інфекційним хворобам.

 

Що ж стосується того, чи можна заразитися коронавірусною інфекцією під час купання в річці..? У річках через течію, ризик зараження є мінімальним. Загроза зараження йде не від води, головним каналом зараження є респіраторні виділення людей. Тому необхідно на пляжах, так само як і в громадських місцях, дотримуватися спеціальної дистанції і уникати великого скупчення людей.

 

В даний період у річках НЕ можна купатись, поки вода не очиститься. Зараз купання несе загрозу зараження гепатитом А, шигельозом, сальмонельозом та іншими кишковими інфекціями.

Міжрайонний відділ ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗУ

проводить постійний моніторинг якості води поверхневих водойм в місцях масового відпочинку населення.

За результатами мікробіологічного та санітарно-хімічного аналізу води з річки Бистриця Солотвинська - вище моста, нижче моста - вода небезпечна для купання, а саме:

річка Б. Солотвинська вище моста (результат бактеріологічного аналізу води від 02.07.20р. № 16/1504 - індекс лактозопозитивних кишкових паличок перевищує норму; (протокол санітарно-хімічного дослідження води поверхневої водойми прибережних зон морів і стічних вод від 07.07.20р. № 46/18 - водневий показник, азот аміака та нітратів перевищують гранично допустимі консентрації);

річка Б. Солотвинська нижче моста (результат бактеріологічного аналізу води від 02.07.20р. № 16/1505 - індекс лактозопозитивних кишкових паличок перевищує норму; (протокол санітарно-хімічного дослідження води поверхневої водойми прибережних зон морів і стічних вод від 07.07.20р. № 47/19 - водневий показник, азот аміака та нітратів перевищують гранично допустимі норми).

Якість води поверхневої водойми в місці масового відпочинку населення, що використовується для купання не відповідає вимогам СанПіН 4630-88, ДСП 173-96.

За інформацією Богородчанського РВ ДСНС та Міжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗУ

То ж будьте  особливо уважними і відповідальними до свого здоров»я !

 

     Здорового Вам відпочинку!

Інші новини

DSC 00033

ШАНОВНІ БОГОРОДЧАНЦІ ТА ГОСТІ НАШОГО МІСТА! 

 

У 2016 році ми відзначили 575 років від першої письмової згадки про Богородчани. Наше містечко має давню історію, багату культуру та видатних земляків. Незважаючи на такий поважний вік,- це молоде та енергійне селище, яке потребує багато змін, і ми готові докласти усіх зусиль для покращення благоустрою, створення нових робочих місць, залучення інвестицій, сприяння малому бізнесу, для розвитку спорту та організації дозвілля дітей і молоді. Від нашої спільної праці та культури співжиття залежить, щоб Богородчани стали містом, безпечним і комфортним для мешканців та приязним для гостей.

У сучасному світі однією з умов успішного розвитку є ефективна комунікація. Тому радий вітати усіх на нашій сторінці. Сподіваюся, що вона стане додатковою можливістю для спілкування та отримання необхідної інформації.

З повагою,
Ростислав Заремба, Богородчанський селищний голова

Оголошення

* 15.04.2021 року о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання сесії Богородчанської селищної ради. 

 

Привітання

Інвестиційна картка

Соціальні мережі

Посилання на веб-сайти органів влади

Фотозвіти

» дивитися всі фотозвіти

Відео

» дивитися всі відео