22.09.2020, 0

Погосподарська та земельно-шнурова книги як докази про власників земельної ділянки

Погосподарська та земельно-шнурова книги як докази  про власників земельної ділянки

 

Питання земельного законодавства ніколи не втрачають свою актуальність, а в зв’язку реаліями сьогодення та створенням закону «Про ринок землі» питання земельних правовідносин  нікого не залишать байдужими.

Не зважаючи на те, що велика кількість інформації, що стосується права власників земельних ділянок та землекористувачів уже міститься в електронних реєстрах, однак, левова доля інформація залишається на паперових носіях.

Мова піде про погосподарську та земельно-шнурову книги.

         Почнемо з того, що погосподарська книга - це документи первинного обліку в сільських Радах народних депутатів з 1935 року. Метою ведення даного обліку є накопичення і систематизації відомостей по кожному домоволодінні щодо членів сім'ї, які проживають в господарстві, а також дані щодо землі, будівель і худоби, що знаходяться в особистому користуванні. Ведення по господарських книг органами місцевого самоврядування продовжується й по сьогоднішній день.

Інструкцією з ведення погосподарського обліку сільських, селищних та міських радах передбачено порядок ведення та заповнення погосподарських книг. Так, погосподарські книги закладаються 1 раз на 3 роки, записи в них уточнюються щороку станом на 1 січня і 1 червня.

Для отримання виписки  із по господарської книги необхідно звернутись до органу місцевого самоврядування або архівної установи ( у випадку, якщо книги передано в архів) з заявою та паспортом громадянина України.

Щодо земельно-шнурової книги, то такі книги велись на сільськогосподарському підприємстві чи організації. Як показує  практика, майже у 99,9 % колгоспів  та радгоспів велись земельно-шнурові  книги. Суть земельно-шнурової книги полягає в методичному відстеження закріплених за громадянином прав землекористування та їх змін, тобто в таких книгах  засвідчувалось право землекористування громадян, які проживали в сільській місцевості.

Зверніть увагу, що всі земельно-шнурові книги були передані для подальшого їх ведення в сільські ради, де вони повинні знаходитися і до тепер.

Матеріал підготовлено фахівчинею відділу «Богородчанське бюро правової допомоги» Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторією Бігун

 

 

 

Інші новини

DSC 00033

ШАНОВНІ БОГОРОДЧАНЦІ ТА ГОСТІ НАШОГО МІСТА! 

 

У 2016 році ми відзначили 575 років від першої письмової згадки про Богородчани. Наше містечко має давню історію, багату культуру та видатних земляків. Незважаючи на такий поважний вік,- це молоде та енергійне селище, яке потребує багато змін, і ми готові докласти усіх зусиль для покращення благоустрою, створення нових робочих місць, залучення інвестицій, сприяння малому бізнесу, для розвитку спорту та організації дозвілля дітей і молоді. Від нашої спільної праці та культури співжиття залежить, щоб Богородчани стали містом, безпечним і комфортним для мешканців та приязним для гостей.

У сучасному світі однією з умов успішного розвитку є ефективна комунікація. Тому радий вітати усіх на нашій сторінці. Сподіваюся, що вона стане додатковою можливістю для спілкування та отримання необхідної інформації.

З повагою,
Ростислав Заремба, Богородчанський селищний голова

Оголошення

 

* 03.09.2020 року о 13:00 год. відбудеться пленарне засідання сесії Богородчанської селищної ради. 

 

Привітання

Інвестиційна картка

Соціальні мережі

Посилання на веб-сайти органів влади

Фотозвіти

» дивитися всі фотозвіти

Відео

» дивитися всі відео