11.05.2021, 0

Стихія 20-21.05.2019 р. в Богородчанах

   Шановні богородчанці! 
   Зараз уже можемо зробити певні підсумки і висновки за наслідками стихії. В цілому, система водовідведення селища працювала в робочому порядку, навіть аномальна кількість опадів не призвела до серйозних наслідків , у порівнянні з іншими населеними пунктами. Також ця надзвичайна ситуація вказала на слабкі місця і критичні елементи інфраструктури, які потребують термінового втручання:


1. В результаті проливних дощів 21 травня відбувся значний підйом рівня вод річки Бистриця Надвірнянська. Біля села Тисменичани знаходиться водозабір та станція 1 підйому Богородчанського ВУВКГ. 22 травня 2019 проведено обстеження території комісією та виявлено руйнування захисного насипу берега, захисних бетонних плит та частини огорожі водозабору, підтоплення території( фото нижче ).Встановлено, що в результаті стихії виникла надзвичайна ситуація через загрозу затоплення свердловин, які постачають воду для усіх Богородчан. Акт обстеження та звернення селищної ради направлено до керівництва області та обласної комісії ТЕБ і НС. 


2. Відбулося затоплення прибудинкової території будинку 84 по вул. Шевченка, часткове руйнування дороги у місці скиду води . Там за допомогою спецтехніки організовано розчищуванння обвалу.
Але на сесію буде винесено питання про виділення коштів на заміну труби більшого діаметру.


3. Зафіксовано підтоплення 12 домогосподарств , підвальних та цокольних приміщень , присадибних ділянок. Акти обстежень направлено в районну комісію ТЕБ і НС. Наразі надзвичайна ситуація має регіональний статус, тому про виділення коштів для компенсації з держбюджету рішень не приймалося. 
В основному,причина підтоплень -самовільне засипання стічних канав, їх замулення та необкошування. 
Селищною радою буде організовано заходи з поглиблення та очищення канав, але тут є і частка відповідальності самих господарів. Сподіваємося на співпрацю.


4. Зруйновано частину берега річки Бистриця Солотвинська з виходом води на заплаву, відповідний акт і запит на виділення коштів з берегоукріплення направлено.


5. В зв‘зку з частковим руйнуванням дороги до полігону ТПВ, немає можливості своєчасно вивозити побутові відходи з селища. Як тільки повноцінний доступ відновиться, за допомогою спецтехніки та транспорту комунальних підприємств, сміття буде вивезено.

Інші новини

DSC 00033

ШАНОВНІ БОГОРОДЧАНЦІ ТА ГОСТІ НАШОГО МІСТА! 

 

У 2016 році ми відзначили 575 років від першої письмової згадки про Богородчани. Наше містечко має давню історію, багату культуру та видатних земляків. Незважаючи на такий поважний вік,- це молоде та енергійне селище, яке потребує багато змін, і ми готові докласти усіх зусиль для покращення благоустрою, створення нових робочих місць, залучення інвестицій, сприяння малому бізнесу, для розвитку спорту та організації дозвілля дітей і молоді. Від нашої спільної праці та культури співжиття залежить, щоб Богородчани стали містом, безпечним і комфортним для мешканців та приязним для гостей.

У сучасному світі однією з умов успішного розвитку є ефективна комунікація. Тому радий вітати усіх на нашій сторінці. Сподіваюся, що вона стане додатковою можливістю для спілкування та отримання необхідної інформації.

З повагою,
Ростислав Заремба, Богородчанський селищний голова

Оголошення

* 15.04.2021 року о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання сесії Богородчанської селищної ради. 

 

Привітання

Інвестиційна картка

Соціальні мережі

Посилання на веб-сайти органів влади

Фотозвіти

» дивитися всі фотозвіти

Відео

» дивитися всі відео