Дорогі друзі, богородчанці!
Саме так звертаюся до вас, адже ми уже живемо як єдина Богородчанська територіальна громада. До спільної громади з населенням близько 29 тисяч мешканців увійшли селище Богородчани, села Підгір’я, Діброва, Жураки, Горохолина, Горохолин Ліс, Грабовець, Старуня, Ластівці, Іваниківка, Забережжя, Похівка, Саджава, Глибівка, Глибоке та Хмелівка.
Упевнений, що це буде потужна заможна громада, де будуть враховані особливості і потреби кожного населеного пункту. Від самого початку процесу децентралізації було зрозуміло, що незважаючи на окремі особисті чи політичні інтереси, альтернативи об’єднанню навколо районного центру немає. Це виправдано економічно, логістично та й історично, зрештою. Богородчанам у різні часи своєї історії доводилося виконувати функції повітового чи районного центру, де були зосереджені всі урядові установи, ремесла та торгівля. Тут знаходилося місце для храмів усіх конфесій. Тут на площі шуміла торговиця. Тут відбувалися велелюдні віча з нагоди утворення Української Народної Республіки чи відродження незалежної України. І через усі епохи містечко пронесло і не втратило свій особливий характер.
В новій громаді кожен населений пункт збереже свою самобутність, кожен знайде своє місце на економічному ринку і буде розвивати власну інфраструктуру, бізнес та культуру.
Саме це і буде відображено у Стратегії розвитку, над якою зараз працюємо з залученням кращих фахівців та науковців області.
Так розпорядилася історія, що мені довелося стати останнім головою самих Богородчан і першим головою об’єднаної громади. Працював і працюю для того, щоб було закладено міцний фундамент для майбутнього усіх населених пунктів громади.
Вірю, що з Божою поміччю нам усе вдасться, а наше місто і уся громада назавжди перебуватимуть під покровом небесної опікунки нашої землі – Пресвятої Богородиці!
З повагою,
Ростислав Заремба, Богородчанський селищний голова