Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела зустріч із Представником Фонду у галузі народонаселення ООН в Україні (UNFPA) Хайме Надалем з метою обговорення питань розширення напрямків двосторонньої співпраці щодо допомоги постраждалим від війни росії проти України.
Міністр подякувала Фонду у галузі народонаселення та системі Організації Об’єднаних Націй в Україні за безпрецедентну допомогу, яку ООН надало Україні та українському народу з перших днів військової агресії та продовжує її збільшувати.Дії, до яких вдається російська федерація, і її політика щодо України – це жорстокість і цинізм за будь-якими межами. У деокупованих населених пунктах України зафіксовано і фіксуються жахливі злочини окупантів проти життя, честі й гідності громадян України (ґвалтування, катування, вбивства).
«Значна кількість людей, яка мала змогу евакуюватися із зон бойових дій, зазнала важких травм, що завдали шкоди не тільки їх здоров’ю, але й глибоких психологічних травм. І зараз, після деокупації міст та звільнення наших територій, перед нами постають нові виклики боротьби з наслідками російської агресії – повернення до життя кожного громадянина України, який пережив жахи війни, в більшості випадків, на жаль, це жінки та діти», – підкреслила Марина Лазебна.
Міністр повідомила, що незважаючи на воєнний стан, в Україні працює 590 спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статті, 59 служб, окрім виконання основних функцій, забезпечують розміщення внутрішньо переміщених осіб або надання гуманітарної допомоги.Зараз, є нагальна потреба переорієнтувати роботу цих служб на допомогу постраждалим від воєнних злочинів
У свою чергу, Хайме Надаль запевнив у безумовній підтримці усіх ініціатив Мінсоцполітики задля покращення життя громадян України вже сьогодні та висловив впевненість щодо перспектив двосторонньої співпраці у післявоєнний час, поінформував про проведену роботу Фондом на території України, поділився досвідом надання психологічної допомоги жінкам які постраждали від військових злочинів.За підтримки UNFPA розгорнуто 24 мобільні психосоціальні бригади у 12 областях (Запорізькій, Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Вінницькій, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Хмельницькій, Львівській, Волинській та Івано-Франківській). До війни мобільні бригади працювали у 30 містах, зараз ведеться робота по розширенню мережі вдвічі.
Також Марина Лазебна поінформувала про створення , за рішенням Президента України, Національної Ради по відновленню України, в рамках якої вже почали працювати міжвідомчі робочі групи за кожним конкретним напрямком відбудови держави, серед яких – зміцнення та розвиток соціального захисту, програми повернення в країну людей, які вимушено перемістились за кордон.
Такий План відновлення України після війни має отримати підтримку всього цивілізованого світу, тому Марина Лазебна підкреслила важливість залучення міжнародних партнерів в ході роботи над програмою відновлення.
За результатами зустрічі сторони домовилися продовжувати співпрацю щодо надання допомоги постраждалим від війни росії проти України. Зокрема, Хайме Надаль повідомив про готовність Фонду у галузі народонаселення ООН в Україні долучитися до роботи міжвідомчих робочих груп по напрацюванню плану відновлення України для надання ефективної експертної підтримки з цією метою.
Міністерство соціальної політики України