Науковці повідомляють, що в Україні починається нова хвиля коронавірусної хвороби Covid-19.
– Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів, – йдеться у повідомленні НАН України на період з 12 до 25 січня.
Середня кількість нових випадків Covid-19 в Україні протягом останнього тижня становила до 4 540 людей на день, середня кількість летальних випадків – 158 смертей на день.
В області у грудні 2021 року захворіло 6470 осіб, що на 2,1% є вище, ніж за аналогічний період 2020 року (6334 особи). Протягом 2021 року захворіло та лабораторно підтверджено 84264 особи, проти 43341 за 2020 рік, ріст захворюваності на СOVID-19 в 1,9 рази.
Святковий період, коли почалася нова хвиля, не дає можливості об’єктивно оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії. Однак, враховуючи дані про заразність можна очікувати, що зростання епідемічних показників буде стрімкішим, ніж раніше.
Підтвердженням збільшення інфікування в період новорічних та Різдвяних святкувань є зростання захворюваності на Covid-19 і в Богородчанській ТГ.
За статистикою протягом доби 11 січня підтверджено 24 випадки Covid-19. Показник захворюваності становить 12195,98 на 100 тис. населення, що перевищує середньо обласний показник ( 9491,94).
Протягом останніх 3-5 днів серед хворих на Covid-19 побільшало молоді до 35-40 років. За результатами ПЛР-тестів, отриманих 11.01.2022 р. з вірусологічної лабораторії ДУ «Івано-Франківський ОЦ КПХ МОЗ» з 44 позитивних результатів Covid-19 підтверджено у 20 осіб віком до 40 років.
Очевидно, рекомендації МОЗ України та ЦГЗ щодо ретельного дотримання протиепідемічних вимог населенням в період масових святкувань виявились недостатніми та непереконливими для багатьох українців.
В Україні влада продовжила адаптивний карантин до 31 березня 2022 року. «Це означає, що всі правила доступу до публічних місць із Covid-сертифікатами, щодо носіння масок і дотримання дистанції залишаються в силі», – зазначив глава
уряду Денис Шмигаль. Складається враження, що населення не заперечує цих вимог, але й дуже часто їх порушує. Тому й маємо чергову хвилю захворюваності.
Можливо тільки жорсткі коронавірусні обмеження, які введено у провідних країнах світу, здатні стримати наступ особливо небезпечного вірусу, який за час пандемії забрав життя 3125 прикарпатців, серед них 51 житель Богородчанської громади.
Наведемо приклад обмежень,які введені у Франції.
«Масковий режим на вулиці або в багатолюдних місцях у Парижі буде важливим бар’єром, здатним значно обмежити поширення інфекції. Ця вимога поширюється на всіх людей, старших 11 років. Виняток зроблено, зокрема, для велосипедистів та тих, хто займається спортом. «Префектура поліції найближчим часом проводитиме регулярні та посилені перевірки, щоб переконатися у дотриманні цієї вимоги, особливо у багатолюдних місцях столиці. Недотримання цього заходу призведе до штрафу у розмірі 135 євро». Також оголошено про закриття питних закладів у суботу та неділю з 2 години ночі та про заборону на танці у всіх місцях, які приймають публіку. Дискотеки не відкриються ще три тижні у січні. Заборонено розпивання алкогольних напоїв на вулицях…»
Просимо вас розважити всі перестороги науковців, інфекціоністів, вірусологів, простих людей, які втратили рідних через Covid-19, і не ризикувати своїм життям і здоров’ям, вони – безцінні.
Начальник відділу Валентина ЛЕВИЦЬКА