Восьмого квітня у Богородчанській селищній раді відбувся круглий стіл «Підтримка ветеранів/ок та осіб з інвалідністю в громаді: виклики та рішення», організований спільними зусиллями інституцій громадянського суспільства та органу місцевого самоврядування.
Захід став платформою для обговорення питань соціальної підтримки вразливих груп населення, безбар’єрності, дефіциту спеціалістів, важливим акцентом було обговорення співпраці між органами місцевого самоврядування та громадським сектором.
У круглому столі взяли участь голова Богородчанської селищної ради Ростислав Заремба, директор КНП «Центр первинної медичної допомоги» Богородчанської селищної ради Лариса Курташ, директор КНП «Богородчанська центральна лікарня» Оксана Зінич, начальник управління «Центр надання соціальних послуг» Василь Дрогомирецький, заступник начальника управління – начальник відділу соціального захисту населення Оксана Говдяк, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Святослава Пташник, начальник відділу – головний архітектор відділу містобудування та архітектури Христина Луцька, начальник фінансового управління Михайло Хімчак, представники громадських організацій: Благодійної організації «Благодійне товариство «Реабілітаційний центр «Ветеран», БО «Світла Надія», ББТІ «Надія», ГО «Слід» та БО “100 % Життя. Рівне», представників управління з питань ветеранської політики ОДА, департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА, Центру життєстійкості Богородчанської громади.



Василь Дрогомирецький, начальник управління «Центр надання соціальних послуг Богородчанської селищної ради» розповів про стан реалізації у громаді Комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки, зокрема, за перший квартал.
Михайло Панько, голова БО «Реабілітаційний центр «Ветеран» поділився своїм баченням реінтеграції ветеранів та викликами, з якими стикаються ветерани при поверненні до цивільного життя, питаннями психологічної підтримки ветеранів та членів їхніх сімей.

Фахівці Центру життєстійкості зауважили, що їхня організація працює на базі «БФ «Карітас-Богородчани», тут є дві психологині, соціальний менеджер, 2 фахівця з соціальної роботи, які проводять індивідуальні заняття з людьми з інвалідністю, надають психологічну допомогу сім’ям військовослужбовців.
Микола Макар, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОДА підкреслив важливість такого круглого столу:
«Ця ініціатива у Богородчанській громаді є надзвичайно своєчасною. Питання безбар’єрності та комплексної підтримки осіб з інвалідністю й ветеранів потребують системного підходу та координації зусиль на всіх рівнях. Особливо гостро стоїть проблема дефіциту спеціалістів у громадах. Переконаний, що результати цього обговорення та напрацьована дорожня карта стануть прикладом для інших громад області».
«Сьогоднішня зустріч демонструє нашу спільну відповідальність і комунікацію щодо питань ветеранів та осіб з інвалідністю у громаді. Круглий стіл підтвердив, що лише у співпраці з громадськими організаціями ми можемо розробити дієві механізми подолання наявних викликів. Ми вже запланували низку заходів, спрямованих на покращення інфраструктури та розширення соціальних програм для підтримки вразливих груп населення. Відтак, у громаді створено КУ «Центр соціально-психологічної допомоги», керівником якого є військовий хірург Віктор Павлучинський. Це тільки початок шляху у питанні ветеранської політики в громаді. У Центрі буде можливість тимчасового перебування близько 70 ВПО та учасники бойових дій, членів їхніх сімей. Створена посада фахівця із супроводу ветеранів. Працюємо й над ветеранським простором, який буде у приміщенні відділу освіти, молоді та спорту селищної ради”, – зазначив Ростислав Заремба.
Оксана Мусієнко, регіональна експертка з адвокації БО “100 % Життя. Рівне”, зазначила: “Нинішній захід – ще один крок до розширення охоплення соціальними послугами ветеранів та осіб з інвалідністю у Богородчанській громаді. Ми бачимо, що існує потреба в удосконаленні наявних механізмів підтримки та створенні послуг, які відповідали б актуальним запитам мешканців і мешканок громади. Особливо цінним є формування партнерської моделі взаємодії між органами місцевого самоврядування та інституціями громадянського суспільства. Лише через синергію зусиль влади, громадських організацій та всіх зацікавлених сторін ми зможемо створити ефективну систему підтримки, яка забезпечить гідний рівень життя для ветеранів та осіб з інвалідністю”.

За результатами обговорення підготовлено резолюцію.