■ Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29 червня 1994 року № 340/94).
■ День фізичної культури і спорту – це свято всіх професіоналів і любителів спорту: викладачів фізкультури, тренерів, студентів, спортсменів та випускників профільних спортивних навчальних закладів, взагалі – людей, які ведуть здоровий спосіб життя.
■ Здоров’я – це складний феномен, що відображає тілесне існування і духовне буття. Здоров’я – це одночасно стан і складний динамічний процес, що включає
дозрівання, зростання фізіологічних структур і роботу організму, розвиток і функціонування психіки, становлення особистості.
■ Саме гармонійна модель здоров’я основана на розумінні здоров’я як стану гармонії між світом і людиною, людини з самим собою і гармонії всіх сфер
життєдіяльності людини (фізичної, психологічної, соціальної, духовної).
■ Займатися спортом не лише цікаво та весело, але й корисно, адже помірні фізичні навантаження позитивно впливають на людський організм,
підтримуючи його в тонусі.
■ Під час занять фізкультурою і спортом організм споживає набагато більше кисню, ніж у спокійному стані. При регулярних тренуваннях зростає об’єм легенів, поліпшується газообмін, що приводить в тонус серцево-судинну систему, знижується артеріальний тиск, зменшується ризик виникнення інсультів та інфарктів.
■ Заняття спортом попереджують ризик розвитку хвороб та патологій:
серцево-судинної системи; нервової системи; опорно-рухового апарату; системи травлення, а також підвищують стійкість організму до вірусних та бактеріальних інфекцій.
■ Контрольована й правильно розрахована фізична активність є чудовим способом підтримки гарного самопочуття, молодості, сили, впевненості у собі.
■ Люди, які регулярно займаються спортом, мають суттєве покращення стану нервової системи: підвищення стійкості до стресу; зменшення рівня тривоги.
■ Спорт – це і профілактика депресії.
■ Заняття спортом сприяють здоровому та спокійному сну, покращують стан судин, нормалізують кровообіг.
■ При активному кровообігу клітини шкіри добре забезпечуються киснем, що в свою чергу оптимізує метаболізм, сприяє покращенню стану шкіри в будь-
якому віці. Тож для здоров’я, молодості, еластичності, гарного вигляду шкіри фізичні вправи є необхідними.
■ Мета занять різними видами спорту – зміцнити здоров’я, підвищити функціональні можливості усіх систем організму, скорегувати фізичний
розвиток і статуру, підвищити загальну і професійну працездатність, приємно і корисно провести дозвілля, досягти фізичної досконалості.
■ За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.
■ Масовий спорт дає можливість мільйонам людей удосконалювати свої фізичні якості та рухові можливості, зміцнювати здоров’я і продовжувати
творче довголіття, а значить, протистояти небажаним впливам на організм сучасного світу.
■ Крім того, в умовах воєнного часу кожен українець повинен усвідомлювати, що тільки фізично та психічно здорова нація може протистояти агресії у будь
яких її проявах.
■ День фізичної культури і спорту – це свято прихильників здорового способу життя, оздоровчо-фізкультурного та спортивного руху, ветеранів спорту.
■ Долучайтеся разом з сім’ями до відзначення Дня фізичної культури і спорту в Україні.
■■ Україна сильна, незламна¸ непереможна!
■■ Слава Україні! Героям Слава!
Начальник Богородчанського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХМОЗ» Левицька Валентина.