Міністерство освіти і науки України планує трансформувати шкільну дисципліну «Захист України», зміст якої буде актуалізований, як передбачається уже з вересня 2024 року. Відповідно до оновлення дітей навчатимуть правилам надання домедичної допомоги та мінної безпеки, керуванню дронами, орієнтуванню на місцевості тощо. А керування FPV-дронами буде входити в загальноосвітню програму «Захисту України» й цьому будуть навчати всіх здобувачів освіти.
З метою надання відповідних знань та умінь для оборони країни, розширення кругозору учнів в закладах освіти, з першого по восьме квітня були проведені ознайомчо-практичні навчання з керування дронами у навчальних закладах Богородчанської громади – Старунському, Саджавському, Іваниківському ліцеях, Горохолинському ліцеї імені Романа Кияка, Богородчанському ліцеї №1 імені Олекси Гірника та Богородчанському ліцеї №2.
Ознайомчо-практичний вишкіл відбувся за ініціативи та участі заступника селищного голови Дмитра Карабета (який за сумісництвом викладає предмет «Захист України» у Богородчанському ліцеї №2) спільно з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оленою Прокопишин.

«Чому важливо вивчати дрони? По-перше, тому що “за дронами” – майбутнє. Безпілотні літальні апарати відіграють важливу роль у війні, адже з їхньою допомогою оператори швидко знаходять координати ворожої піхоти і техніки та знищують її, скерувавши туди дрона-камікадзе. Дрони потрібні для розмінування територій, у сільському господарстві, геодезії, археології. По-друге, керування дронами — це важлива STEM-навичка, що розвиває загальні інженерні здібності підлітків», – наголосив Дмитро Карабет.

Здобувачі освіти ліцеїв Богородчанської громади, а саме учні 10-11 класів, були надзвичайно активними під час навчання , особливо старанними були дівчата. Теорію чергували з практичними навичками. Зокрема, учням була цікава професійна орієнтація молоді у Збройних Силах України та інших військових формуваннях України задля захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки та безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.





