Кінець листопада та початок грудня – період, куди входять важливі для демократичної спільноти дати, які створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дітей, дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви безчинства над людиною, незалежно від статі, є порушенням її прав. Сьогодні важливо збільшити розуміння та обізнаність нашого суспільства про те, що виправдання насильству немає.
Відтак, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
Законодавством України передбачені заходи з протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства, зокрема Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства».
Цими днями комунальною установою «Центр надання соціальних послуг Богородчанської селищної ради» було проведено низку тематичних заходів щодо протидії насильства. 27 листопада організовано круглий стіл за участю суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі (відділення №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського районного управління поліції, служби у справах дітей Богородчанської селищної ради, відділу «Богородчанське бюро правової допомоги» Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД, відділу освіти, молоді та спорту Богородчанської селищної ради). Під час події обговорили питання взаємодії даних суб’єктів, роботи структурних підрозділів селищної ради щодо виявлених фактів насильства на території Богородчанської селищної територіальної громади та формування у громадськості «нульової толерантності» до різних форм насильства, привернення уваги до жорстокого поводження з дітьми.
29 листопада у Горохолинському ліцеї імені Романа Кияка відбувся круглий стіл – інформаційна сесія «Не мовчи». Мета зустрічі – підвищення обізнаності ліцеїстів 10-11 класів з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми та посилення комунікації між представниками різних служб, які здійснюють свою діяльність на території нашої громади.
На зустріч були запрошені представники органів та служб, до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства щодо дітей.
Учасники заходу обговорили проблемні питання, що стосуються виявлення випадків насильства, вчасного реагування на них та надання комплексної допомоги постраждалим. Окрему увагу приділено питанню профілактики вчинення насильства стосовно дітей в умовах воєнного стану. Також протягом тижня ліцеїсти 5-9 класів намалювали стінгазети «Дитинство без насильства».
Акція «16 днів проти насильства» вкотре наголошує, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.