17 листопада відбулась зустріч голови Богородчанської селищної ради Ростислава Заремби, настоятеля римо-католицького костелу Відвідин Пресвятої Діви Марії отця Андрія Ремінця та експертів з національного інституту польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка», архітекторів.
Зустріч стосувалась можливості майбутнього ремонту даху костелу Відвідин Пресвятої Діви Марії, що у Богородчанах. Було проведено візуальну оцінку стану покрівлі та узгоджено дії щодо реалізації подальших планів.
За словами отця Андрія Ремінця, попередньо домовились про вирішення проблеми протікання даху й про початок розроблення відповідної проєктно-кошторисної документації. Польська сторона буде приймати рішення щодо можливості фінансування ремонту даного об’єкту культурної спадщини. Римо-католицька парафія на чолі з настоятелем та влада Богородчанської громади надіються на позитивну відповідь інституту.
«У січні минулого року вітер зніс частину покрівлі костелу між вежами. Завдяки селищній раді нам вдалось відновити її. Але зрозуміло, що дах потрібно якнайшвидше ремонтувати: ставити ринви, відновлювати сиґнатурку, вікна, робити реставрацію хрестів тощо. Щоб таким чином врятувати пам’ятку архітектури національного значення. На це потрібна досить велика сума коштів», – зазначив отець Андрій Ремінець.
Отець Андрій у жовтні побував у Варшаві (Польща) в інституті «Полоніка», де відбулася продуктивна зустріч щодо цього питання.
Довідково:
Католицький костел засновано в Богородчанах в 1691 році на кошти К. Потоцької. У богородчанському костелі зберігалася чудотворна ікона Богоматері, яку вивезли в Польщу. У будівлі костелу діяв православний храм Петра і Павла. А 12 липня 2020 року, в Богородчанах відбулась Урочиста Свята Меса з нагоди повернення до римо-католицької громади парафіяльного храму Відвідин Пресвятої Діви Марії за участю архієпископа Мечислава Мокшицького.
Мета діяльності національного інституту польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»– це збереження матеріальних слідів польської культури. Інститут веде реставраторські, науково-дослідницькі, просвітні та популяризаторські проєкти, завдяки яким зберігаються матеріальні свідчення польської історії та повертається пам’ять про значущі історичні факти.